Poligrāfija

Poligrāfija

Poligrāfija un tās veidi

Interesanti, atraktīvi un pievilcīgi nodrukāti bukleti, veidlapas, vizītkartes kā arī aploksnes, paškopējošās veidlapas, kalendāri un citi poligrāfijas darbi izcels jūsu uzņēmumu. Lai uzsāktu pastāvīgu sadarbību poligrāfijā ar kādu no Latvijas tipogrāfijām, pirms tam nepieciešams nedaudz izprast poligrāfijas drukas tehnisko specifikāciju. Jo zinošāks klients par poligrāfijas iespējām, jo sadarbība ar tipogrāfiju būs veiksmīgāka. Klientu ērtībai piedāvājam nelielu ieskatu biežāk izmantotajos drukas veidos.

Ofsets

Parasti ofseta druku piemēro vidēja un liela apjoma darbu iespiešanai. Ofseta drukai raksturīgs ātrs drukas temps un augsta tekstu un attēlu drukas precizitāte, gala produkta kvalitāte ir nevainojama. Šajā drukā katra krāsa uz papīra tiek klāta atsevišķi no dažādām drukas sagatavju spiedēm vienlaicīgi. Lai uzlabotu produkta kvalitāti vai izceltu atsevišķus elementus tiek uzklāta nepieciešamā laka. Lielākā daļā ofseta darbu iespiešana notiek uz lokšņu papīra. Šajā drukas tehnoloģijā iespējams apdrukāt dažāda biezuma un faktūras papīru.

Ofsets

Sietspiede

Parasti sietspiedes tehnikā drukā nelielu tirāžu darbus. Sietspiedes procesā tiek izmantota speciāla trafarete – siets. Krāsas caur sietu tiek klātas uz drukājamā materiāla virsmas. Katra krāsa tiek drukāta atsevišķi, tāpēc pēc katras krāsas uzdrukāšanas nepieciešams žāvēšanas starpposms. Tekstu un attēlu precizitāte ir atkarīga no meistara kvalifikācijas. Krāsu toņi sietspiedes drukai ir dzidri un koši. Sietspiedes darbu izgatavošanas termiņu ietekmē drukājamo krāsu daudzums un attiecīgā pasūtījuma tirāža.

Sietspiedes drukas process

Digitālā druka

Šajā drukā ir nelielas tirāžas. Digitālās drukas tehnoloģijā informācija no drukas faila tiek nosūtīta augstas izšķirtspējas printerim. Šo drukas veidu izmanto ātru, nelielu darbu veikšanai. Nav nepieciešami pirmsdrukas sagatavošanas darbi, nav lieki izdevumi drukas procesam. Augstvērtīgie printeri nodrošina labu drukas kvalitāti uz gludiem papīriem,  kā arī uz tekstila un prezentpriekšmetiem. Papīri, tekstils ar izteiktu faktūru un tumšiem toņiem netiek izmantoti. Digitālās drukas tehnikā tiek apdrukāti Mūsdienās digitālās drukas darbu kvalitāte ir līdzvērtīga ofseta drukai.

Digitālā druka


Poligrāfija augstvērtīgā kvalitātē – ofsets, sietspiede, digitālā druka.

Mūsu speciālisti katram darbam izvēlēsies un ieteiks piemērotāko poligrāfijas drukas veidu.